Joanna Kłusak | architekt Kraków – projekty budowlane i projekty wnętrz

Projekt terenu ma na celu uporządkowanie istniejącego, pięknego obszaru parkowego, otaczającego budynek DPS. Projekt architektury krajobrazu obejmuje m.in. ogród sensoryczny, nasadzenia roślin i małą architekturę. Uwzględnia on potrzeby mieszkańców związane z aktywnością ruchową, a także odpoczynkiem. Rozszerza też możliwości zajęć terapeutycznych dla mieszkańców.

Projekt nadbudowy budynku biurowego firmy ISL Sp. z o.o. Ascetyczna, czysta forma obiektu z wyeksponowaną najwyższą, przeszkloną kondygnacją. Pionowe, białe, perforowane panele podkreślają smukłą bryłę. Ponadczasowe piękno bez zbędnych dodatków.

Projekt elewacji budynku biurowego firmy Bryk, nawiązujący do nowej identyfikacji wizualnej organizacji. Niebieskie pole, załamane po kątem, podkreśla strefę wejściową budynku oraz stanowi bezpośrednie odniesienie do koloru brandowego. Elegancka i ponadczasowa propozycja, doskonale współgrająca ze specjalistyczną branżą firmy Bryk.

Projekt budowlany i wykonawczy obejmujący przebudowę pomieszczeń magazynów na kaplicę z pomieszczeniami towarzyszącymi oraz przebudowę gabinetu zabiegowego i pomieszczeń biurowych. Projekt kaplicy utrzymany we współczesnej, minimalistycznej konwencji, skupiający uwagę na ołtarzu. Celem było stworzenie przestrzeni pozwalającej zarówno na niezakłóconą, samotną kontemplację, jak i odprawianie uroczystych nabożeństw dla mieszkańców DPS.

Budynek żłobka zlokalizowany będzie w Małym Płaszowie w krakowskim Podgórzu. Zaprojektowany dla setki dzieci, z czterema salami, z wydzielonymi sypialniami, a także szeregiem pomieszczeń towarzyszących (m.in. kuchnia, szatnia, wózkownia, zaplecze dla personelu). Dwie sale dla dzieci mają bezpośrednie wyjście do ogrodu, gdzie zaprojektowany został duży plac zabaw. Dzięki lokalizacji w oddaleniu od ruchliwej ul. Lipskiej, w sąsiedztwie terenów zielonych, najmłodsi Krakowianie będą mieć świetne warunki do zabawy i odpoczynku.

Projekt niewielkiej kawiarni w miejscowości Gołcza pod Miechowem, gdzie Wójt Gminy Gołcza postanowił wygospodarować przestrzeń spotkań dla mieszkańców. Dotychczas takiej nie było. Dodatkowym atutem jest lokalizacja w samym centrum Gołczy, która ma szansę zapoczątkować uporządkowanie i rewitalizację tej przestrzeni. Kawiarnia jest budynkiem ekologicznym, ogrzewanym w całości powietrzną pompą ciepła. Dynamiczna, skośna bryła jest uzupełnieniem istniejącej zabudowy, wyeksponowana na drogę główną łączącą Gołczę z Miechowem i Krakowem.

Projekt rozbudowy garażu dla OSP w Woli Batorskiej. Dotychczasowy dwustanowiskowy garaż był już za mały dla potrzeb jednostki, tym bardziej, że została wyposażona w nowy samochód bojowy. Dobudowa jest kontynuacją formy istniejącego obiektu. Wraz z budową nowej części, została wykonana termomodernizacja części istniejącej, dzięki czemu wizualnie cały obiekt utrzymany jest w spójnej konwencji.

Nowoczesny, komfortowy obiekt, zaprojektowany w kameralnej, niedużej miejscowości, w otoczeniu łagodnych wzgórz, lasów, pól i łąk. Budynek wykończony naturalnym drewnem, przyjazny mieszkańcom, obszerny, a jednocześnie przytulny, zapewnia miejsce dla 43 pacjentów w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym oraz 55 podopiecznych w Domu Pomocy Społecznej. Do dyspozycji podopiecznych pozostaje duży ogród, sale rehabilitacyjne, sale terapii zajęciowych, kaplica, pralnia, świetlica. Cały obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych.

Projekt wykonawczy instalacji elektrycznych, oświetleniowych i c.o. w Krużgankach klasztornych. Jednym z zadań było zaprojektowanie iluminacji sklepień i obrazów. Całość dopełniła praca konserwatorów zabytków, którzy odnowili wszystkie elementy wnętrz. Półtoraroczne prace przyniosły spektakularny efekt.

Budynek zaprojektowany i zrealizowany w miejsce starego, zniszczonego obiektu. Kolorowy, radosny, pełen intensywnych odcieni na zewnątrz i w środku. W czterech oddziałach bawi się tu setka maluchów. Sale zabaw mają bezpośrednie wyjście do dużego ogrodu.