Joanna Kłusak | architekt Kraków – projekty budowlane i projekty wnętrz

GARAŻ DLA STRAŻY POŻARNEJ – CZ. 230 października 2014

W ostatnią sobotę, na zaproszenie przesympatycznych strażaków z OSP w Woli Batorskiej, miałam przyjemność uczestniczyć w uroczystym przekazaniu rozbudowanego garażu dla wozów strażackich. A znalazłam się tam, gdyż zaprojektowałam rozbudowę tego obiektu 🙂

Sam proces projektowania był przebiegał wzorowo – konkretne potrzebny, konkretny projekt, a do tego świetna współpraca zarówno z Inwestorem, czyli Gminą Niepołomice, jak i z użytkownikami, czyli strażakami 🙂 Budowa to z kolei niezwykle sprawne działanie wykonawcy, który w naprawdę krótkim terminie zrealizował projekt.

Obiekt, który projektowałam to dodatkowy garaż na dwa samochody strażackie oraz zaplecze sanitarno-magazynowe i techniczne. Wszystko po to, by wozy miały gdzie mieszkać, a strażacy mieli gdzie pracować i ogarniać sprzęt. W nowej części znalazły się sanitariaty, magazyn, pralnia i kotłownia. Mam nadzieję, że będą dobrze służyć strażakom, których oddanie swojej misji jest ogromne.

Miałam okazję zobaczyć, jak fantastycznie zorganizowali całą uroczystość i jak bardzo praca ratowników jest dla nich ważna.

A tymczasem kilka zdjęć z bardzo wyjątkowego dnia dla OSP w Woli Batorskiej (i dla mnie!). Na uroczystości zgromadzili się bardzo ważni goście, m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice, dyrektor Departamentu Prawa i Bezpieczeństwa Pozamilitarnego, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Komendant Powiatowy PSP w Wieliczce. Towarzyszyli im strażacy z ochotniczych straży pożarnych całego powiatu wielickiego, orkiestra dęta oraz mieszkańcy Woli Batorskiej.

Biały budynek garażu z czerwonymi bramami wjazdowymi na tle błękitnego nieba bardzo fajnie się prezentuje 🙂 Po lewej stronie „stara” część, w środku część dobudowana (to ta z otwartą bramą wjazdową).

1

A tutaj część zaplecza, wyróżniona szarym kolorem ścian i inną formą dachu.

3

Moment przekazania kluczy do nowej remizy. Burmistrz wręcza je prezesowi OSP, a paparazzi fotografują 😉

6

Poza budynkiem straży pożarnej, strażacy dostali też wyjątkowy prezent, a mianowicie nowy wóz strażacki, o którego starania czynili. I ta zabawka zdecydowanie wybijała się na plan pierwszy. Zresztą o odpowiednią ekspozycję zadbali gospodarze: samochód ustawili jednym kołem na belkach, a spod niego, ku uciesze publiczności, produkowali sceniczny dym – pełen odjazd 🙂

2

Nowy samochód został ochrzczony niczym statek – na podjeździe szkło z rozbitej butelki szampana 🙂

5

Samochód ochrzczony odjechał na paradę, a tutaj widoczny garaż – stara i nowa część.

7

Niech Was nie zmyli to piękne słońce i cudne niebo – zimno było jak diabli 😉 Po zakończeniu części oficjalnej, wszyscy popędzili do remizy, gdzie gospodarze przygotowali poczęstunek, niemal jak na weselu 🙂 Ale że weselić się jest z czego, to w pełni zasłużona nagroda za wysiłek, jaki włożyli w całą inwestycję.

8

Znowu samochód, ale po prostu trudno mu się oprzeć 🙂 Przegląd zawartości wewnętrznej przeprowadzony!

9

Takie zabytkowe cudo też przyjechało i brało udział w uroczystej paradzie. Widok rozczulający 🙂

10

Jako sprawca projektu, ta, która obmyśliła jak to ma wyglądać i funkcjonować, serdecznie życzę jednostce OSP w Woli Batorskiej miłego urzędowania w nowym budynku 🙂

Komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *